2010. március 22., hétfő

PDC sztárok - Jamie Caven interjú

Az alábbiakban a PDC nem hivatalos szurkolói oldala által Jamie Cavennel készített friss, exkluzív interjút olvashatják magyar nyelven.

Az új dartsrajongók vélhetően kevésbé ismerik, lévén a Premier Ligában nem láthatják hétről-hétre a képernyőn, akik azonban figyelemmel követik a televízió által nem közvetített eseményeket is tudják, hogy Jabba napjaink egyik legstabilabb játékosa. A 2010-es esztendőt is eredményesen kezdte. Túl van már néhány buktatón a legjobbak közé vezető úton, úgyhogy lehet rá számítani, hogy hamarosan gyakrabban találkozhatunk majd vele a képernyőn is.

Mikor kezdtél játszani és mikor döntötted el, hogy profi játékos leszel?
- Nagyon fiatalon kezdtem el, talán három éves lehettem, amikor a darts első játékos formájával megismerkedtem, és már a kezdetektől fogva profivá szerettem volna válni.

A darts népszerűsége hatalmas növekedésen megy keresztül, de számos pub, ahol játszható ez a játék nem követi ezt a változást. Mit tanácsolnál egy kezdő játékosnak, hol kezdje el?
- A darts az egyik legkisebb befektetéssel elkezdhető sport. Harminc font (közel tízezer forint – a szerk.) körül már lehet egy táblád és egy megfelelő szett nyilad, amivel már elkezdheted. Nem kell ehhez egy pubba elmenned, különösen, ha még fiatal is vagy hozzá.

Hogy jössz ki a többi profi játékossal, ki a legjobb haverod közülük?
- Mindenkivel kijövök, de Colin Osborne és Andy Hamilton a legjobb barátaim közülük, mivel elég sokat utazunk és gyakorlunk is együtt a versenynapok délelőttjein.

Inkább érzed jól magad a „hátsó pályákon” játszva, vagy szívesen szerepelsz a nagy versenyeken a kamerák előtt is?
- Őszintén szólva a legjobb teljesítményt eddig az „eldugottabb” pályákon nyújtottam. De abszolút élvezem ha részese lehetek a kamerák előtt zajló nagy eseményeknek is. Remélem a képernyőn látható teljesítményemet is javítani tudom ebben az esztendőben.

Az idei eredményeidből úgy tűnik, hogy jól mennek a dolgaid, elég stabilan jutsz el messzire a versenyeken. Mit vársz a folytatástól, milyen célokkal vágtál neki az idei szezonnak, és mik a távolabbi terveid?
- Valóban jól kezdtem az évet és ez különösen fontos ebben a helyzetben, amikor nem vagy ott az első 16 játékos közt (27. az aktuális ranglistán – a szerk.). Az idei célom, ahogy már említettem, hogy javuljak a TV-s mérkőzéseken is.

Hallunk olyanokat, hogy egyesek napi 18 órát edzenek, ráadásul az év minden egyes napján (na jó, ezt lehet, hogy csak Sid (Waddell) terjeszti Taylorról). Neked mennyi gyakorlásra van szükséged a fejlődéshez?
- Általában annyit szoktam készülni, amennyit nekem kell (ez napi 3-4 órát jelent) és a játékom azon elemére helyezem a hangsúlyt, ahol éppen a legnagyobb szükség van rá.


Mi a véleményed a sportág jelenlegi helyzetéről, ahová a PDC előremozdította?
- Egy nagy „darts-boom” közepén vagyunk pillanatnyilag, különösen Nagy-Britannia szerte. És robbanásszerűen növekszik a népszerűsége újra Európában is, elsősorban Németországban. Úgy vélem, hogy a labdarúgás mellett talán a darts következik a sorban a legnépszerűbb sportágak képzeletbeli listáján napjainkban. Remélhetőleg ez a növekedés folytatódni fog, és ezért elsősorban a PDC-nek és Barry Hearnnek tartozunk köszönettel.

Hová fejlődhet ez tíz év távlatában? Fenn tudja vajon tartani a növekedést?
- Úgy gondolom tovább fog fejlődni és csak a Premier Liga nézőszáma önmagában igazolja, hogy valóban így lesz.

Mit tartasz az eddigi legnagyobb eredményednek?
- Karrierem eddigi legjobbja a teljes 2009-es szezon, amely mindössze második évem volt a profik táborában. Én voltam az egyetlen játékos, aki annak ellenére kvalifikáltam magamat minden nagyobb versenyre, hogy nem voltam az első 32-ben a ranglistán. És nyertem két, a ProTour sorozatba tartozó tornát is.

Látom, hogy Te is ott vagy ugyanazon a Superstarts of darts fórumon, ahol én is, és nagyon lelkes voltál ezen interjú kapcsán is. Kijelenthető, hogy sokat jelent neked a szurkolókkal való kapcsolattartás is?
- Természetesen! Mindig jó dolog a szurkolókkal való párbeszéd és ez teszi a dartsot is különlegessé. Ez az egyetlen olyan sportág, ahol ennyire közvetlen a sportolók és a közönség kapcsolata.

A Premier Liga kapcsán szinte minden héten hallhatjuk Barney küzdelmeit a (nemrégiben diagnosztizált) cukorbetegségével kapcsolatban – mellyel korábban Te is megvívtad a magad harcát. Tudtál neki tanácsot adni a tekintetben, hogy hogyan tud egy profi darts játékos megbirkózni a betegséggel kapcsolatos életkörülményei változásával? Nem gondolod, hogy Téged ez visszavetett abban, amit egyébként el tudnál érni ebben a sportágban?
- Beszéltem erről Raymonddal néhányszor, és ezt sajnos időnként nehéz ellenőrzés alatt tartani, különösen azokon a helyszíneken, ahol nagyon meleg van, pl. a világítástól – ez szinte lecsapolja a vércukorszintet. Néhány ProTour esemény pedig egész-napos, ami szintén hatással van rá. De nem gondolom, hogy engem lényegesen visszavetett volna, mert hozzászoktam az idő során (14 éven keresztül). Biztos vagyok benne, hogy Barney is hozzá fog szokni ehhez a körülményhez és mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy fenntartsa a szükséges szintet a nehéz helyzetekben is.

A PDC ugyebár nemrégiben jelentett be egy „World Cup of Darts” (azaz csapat világbajnokság – a szerk.) formátumú eseményt. Mennyire fontos számodra, hogy tagja lehess az angol csapatnak?
- Nincs nagyobb elismerés annál, mintha profi sportolóként egy sportágban az országodat képviselheted. De reálisan szemlélve a dolgokat, nem számítok rá, hogy jelenleg beválogatnak, lévén Taylor, Wade, King és Lewis is előttem járnak még.

Mi a véleményed a Premier Ligáról és a hozzá tartozó lármás tömegről? Túl zajosak és ijesztőek is egyben, vagy szívesen csatlakoznál ehhez a heti őrülethez?
- Szerintem minden játékos szeretne oda bekerülni. A nézők minden TV-s eseményen hangosak, ebben nincs különbség. Ha kamerák előtt játszol, megtapasztalod a hangzavart, de ez része ennek a csodálatos játéknak és igen, szeretnék a részese lenni ennek a „heti őrületnek.”

Mivel töltöd a szabadidődet, amikor nem versenyzel és nem is edzel éppen?
- Legszívesebben a gyerekeimmel és a családdal vagyok. Szeretek elmenni egy jót enni a feleségemmel és egy pohár italra elugrani a srácokkal.

(Magyar fordítás © Holczer Péter)

2010. március 12., péntek

Colin Osborne mesterfokozatot kapott

Az elmúlt másfél éves teljesítményének elismeréseként Colin Osborne új szerződést kapott támogatójától a Unicorntól és bekerült a „Maestro”-k közé.

(A Unicorn három kategóriába sorolva szponzorálja a kiválasztottakat, és reklámozza velük termékeit. A legfelső kategóriában („World Champions”) a világbajnokok vannak, őket követik a „Maestro”-k, majd Osborne korábbi társasága a versenyzők („Contender”) zárják a sort.)

„A Unicorn támogatása mindig is sokat jelentett számomra. Az egy kategóriával előrébb lépés lehetősége pedig nagy dolog. Örülök, hogy meg tudtam hálálni azt a bizalmat, melyet a kezdetektől kaptam tőlük. Ők is részesei a tornagyőzelmeimnek.” – fogadta az örömteli hírt az érintett.

Az első nagy tornagyőzelmét tavaly októberben aratta, amikor a Championship League Darts döntőjében Phil Taylort győzte le, de döntőt játszott a UK Openen is. A PDC Pro Tour sorozatban két alkalommal győzött, többször jutott be a döntőbe és kilencszer az elődöntőbe. Ő volt az egyik legstabilabb játékos a tavalyi tornákon.

Másik számottevő eredménye, hogy bekerült a világ legjobb tíz játékosa közé a ranglistán, melyről így vélekedik: „Természetesen karrierem csúcspontja volt Taylort legyőzve bajnokságot nyerni, de bekerülni a top10-be is emlékezetes esemény. Sokat tanultam az elmúlt két év tapasztalataiból, legyenek azok pozitívak vagy akár negatívak is. Mindkettő hozzátartozik a sporthoz. Most is úgy érzem, hogy van még mit tanulnom, de nem tartok már senkitől és manapság már bízok magamban, ez a nagy különbség a korábbiakhoz képest.”

Osborne következő nagy célja a ranglistán a legjobb négy közé kerülés, és a részvétel a 2011-es Premier League sorozatban.

Céljai megvalósításában minden bizonnyal javára válik Andy Hamiltonhoz fűződő jó barátsága is, aki nemrégen költözött Derby-be Osborne lakhelyére, így szinte minden nap együtt edzenek, közösen készülnek a 2010-es év további kihívásaira.

(Eredeti szöveg: Stuart Pyke)

2010. március 10., szerda

És megvan!

Pontosan egy hete írtam, hogy eldöntöttem, megyek Salzburgba. Akkor már tudtam, hogy nincs jegy az eseményre. Közben Nándi is ígérte, hogy mindképp bejuttat, mert tetszett neki az ötlet, főleg mikor a hétvégén látta a gladbecki anyagot.
De én sem akartam tétlenkedni és az elhatározásom is megvolt, hogy megpróbálkozom a médiaakkreditációval. És ma megérkezett a válasz, Thorsten Brock úrtól a PDC-Europe Versenyigazgatójától, hogy ott vár az akkreditációm Salzburgban, mehetek tudósítani az eseményről!
Szóval ott leszek!

2010. március 7., vasárnap

PDC Players Championship, Gladbeck – 2. nap

Vasárnap, az előző napihoz mérten megfogyatkozott lészámmal, „már csak” 153 indulóval vágtak neki a második napi küzdelmeknek a gladbecki van der Valk hotelben a PDC-s játékosok.


Ahogy ahhoz lassan hozzá kell szoknia, John Part, a két évvel ezelőtti világbajnok, hosszú vesszőfutása (és a sorsolás szeszélye) következtében ismét a kvalifikációból indult, de így legalább újra a center pályán mérkőzhetett, hiszen ezen mérkőzések közül nyilvánvalóan az övét írták ki az emelvényre. Ott pedig olyannyira otthonosan érzi magát, hogy legveszteség nélkül jutott tovább. Szintén kvalifikációs mérkőzést vívott egymással a tavalyi salzburgi tornán második helyezést elérő spanyol Carlos Rodriguez és az említett osztrák versenyen a nyitófordulóban éppen Bezzeg Nándort legyőző, jó nevű Chris Thompson. Ezúttal utóbbi simán jutott fel a táblára.

A nyitóforduló egyik kiemelkedő mérkőzésének várták a tegnap egyaránt Adrian Lewis által legyőzött Vladimir Andersen és Anastasia Dobromyslova mérkőzését. Ennek megfelelően mehettek ők is a színpadra, ahol a várakozásokat igazolva egy izgalmas mérkőzést vívtak, egyetlen leg döntött a végén a dán úriember javára. A „vegyes párost” Klaasen és Suljovic követték a center pályán, az ő mérkőzésük azonban – a holland győzelmével - gyorsabban véget ért.
Könnyű győzelemmel indította a napot a szombati győztes van der Voort is, simán kikapott viszont az előző este még elődöntőző Jamie Caven. Sajnos Wayne Mardle is folytatta vesszőfutását, így a nagy közönségkedvenc ma sem szórakoztathatta igazán a publikumot. Szintén búcsúzott az előző napon is inkább az írótábla mellett maradandót alkotó Marko Puls, mentségére legyen mondva, hogy Ronnie Baxter kárhoztatta őt a "matek írásbelire". Meglepetésre Wayne Jones, a előző napi döntős is gyorsan elbúcsúzott, ezúttal nem bírta a nyitóforduló izgalmait és elveszítette a döntő játékot. John Part azonban úgy tűnik, ráérzett a játékra, újabb mérkőzésén nullázta le ellenfelét.

A második fordulóban a kanadai világbajnok egy igazán színes egyéniséggel, Peter Wrighttal mérkőzött és őt is simán legyőzve újabb körön jutott túl. A forduló mérkőzésein elsősorban a nagyobb nevű játékosok győztek, ezzel megalapozva a következő forduló igazi rangadóit.

A harmadik fordulóban – a tegnapihoz hasonlóan – ismét szembekerült Mervyn King és Kevin Painter. Ezúttal a „the Artist” művésznévvel felruházott Painter hiába dobott el valóban művészien hét tökéletes nyilat (mielőtt a tripla 15-öst elhibázta) és szállt ki végül 11-nyíllal, ez csak pünkösdi királyságra volt elegendő az igazi Király ellenében, aki 103-as átlagot szórva vágott vissza a szombati vereségért.
Eközben búcsúzott a tegnapi győztes is, van der Voortot honfitársa, Co Stompe „mentesítette” a mai további küzdelmektől. Adrian Lewis is sikerrel – és a hét legben nyolc 180-as dobással - vágott vissza Mark Dudbridge-nek az előző napi vereségért, míg John Part számára ismét ez a forduló jelentette a végállomást, ráadásul ismét döntő játékban maradt alul, ezúttal Steve Beaton ellenében.

A negyedik forduló aztán King királyságának is a végét jelentette, Gary Anderson ráadásul igencsak megalázóan vitte véghez a „trónfosztást”. Mindeközben James Wade ezúttal legyőzte Co Stompét, ezzel az említett két győztes készülhetett az egymás elleni derbire.

A negyeddöntőkben Gary Anderson nem volt skót egy újabb Premier League játékost is kiosztani legveszteség nélkül, ezúttal Wade volt az áldozata. Ha így folytatja az idényben, nemsokára ő maga is bekerülhet az elit csatározásba. Másodikként Adrian Lewis jutott a négy közé, őket Mark Walsh és Brendan Dolan követték.

Az első elődöntőt Adrian Lewis és Brendan Dolan vívták. Utóbbi kezdett és nyerte is az első leget 17 nyíllal. Lewis egy 13-nyilassal egyenlített, majd 18 dobással a vezetést is átvette. Dolan szintén egy 18-assal egyenlített, 121-es kiszállóról, majd ismét Lewisnál volt az előny egy 15-nyilassal. Dolan rátett egy lapáttal és ezúttal 124-es kiszállóval egyenlített, amihez csupán 12 dartra volt szüksége, sőt egy 15-nyilas leget követően már nála volt az előny. Mint kiderül utoljára, ugyanis onnantól Lewis sorban 18-, 12- és 21-nyilas játékkal elsőként jutott a döntőbe, az utolsó előtti partit 121-es kiszállóval abszolválva.
A második elődöntőt Anderson kezdte, de az első leget Walsh nyerte egy 111-es kiszállóval, 15 dobással. A következőben ugyanehhez 13 dartra volt csak szüksége, mielőtt Anderson ugyanennyivel szépített, majd egy 17-nyilassal ki is egyenlített. Újra Walsh következett egy 14-nyilassal, majd 21 darttal újabb egyenlítés a skót részéről. Ebben az időszakban nemigen jöttek a magas pontszámok. 16 dobásra volt szüksége Walsh-nak az újabb előnyhöz, majd ugyanezt megismételve máris egy játékra került a döntőtől. Ezt pedig gyorsan meg is oldotta, egy 14-nyilassal, 50-ről egy érdekes D10-D15-ös kiszállóval ő lett Lewis ellenfele a döntőben.

A döntőben Mark Walsh kezdhette a játékot, aki a múlt vasárnap Derbyben aratott tornagyőzelmet Phil Taylor legyőzésével. Ezúttal Lewis fantasztikus kezdéssel (140-180-145-36), 11 dobással nyerte a nyitó játékot. Előnyét egy 18-nyilassal meg is duplázta, mielőtt Walsh egy 15-nyilas 126-os kiszállót produkálva szépített. Majd a lendületét megtartva előbb kiegyenlített (17 dart), majd a vezetést is átvette (16 dart). Lewis 15 dobással egyenlített, majd a negyedik 180-asát is megdobta a döntő során. Azonban hiába a nagy dobás pontos kiszálló nélkül, 18 nyílból újra Walsh-nál volt az előny. Ezt előbb Lewis 14 dobással kiegyenlítette, majd ugyanennyivel a vezetést is átvette, végül pedig egy 20-nyilassal megütötte a Jackpotot is!


A nap fotói itt tekinthetők meg.

Players Championship, Gladbeck – 2010. március 7.




Kvalifikáció:
Chris Thompson – Carlos Rodriguez 6-1
John Part – Barry Zander 6-0

1. forduló:

Barry Bates - Jamie Caven 6-1
Vladimir Andersen -
Anastasia Dobromyslova 6-5
John Part - Markus Hoffmann 6-0
Vincent van der Voort - Tony Greebe 6-1
Berndt Roith - Wayne Jones 6-5
Jelle Klaasen
- Mensur Suljovic 6-2
Ronnie Baxter - Marco Puls 6-2
John Quantrock - Wayne Mardle 6-1
Rocco Maes - Andy Hamilton 6-2

2. forduló:

John Part - Peter Wright 6-2
Vincent van der Voort - Darren Webster 6-3

3. forduló:
Steve Beaton - John Part 6-5
James Wade - Peter Manley 6-3
Co Stompe
- Vincent van der Voort 6-2
Gary Anderson - Tony Eccles 6-3
Mervyn King - Kevin Painter 6-3

Mark Webster - Colin Osborne 6-5
Kirk Shepherd - Jelle Klaasen 6-5
Brendan Dolan - Ronnie Baxter 6-5
Adrian Lewis - Mark Dudbridge 6-2

Andree Welge - Colin Lloyd 6-4

4. forduló (nyolcaddöntők):
Mark Walsh - Andy Smith 6-0
Steve Brown - Steve Beaton 6-4
James Wade - Co Stompe 6-4
Gary Anderson - Mervyn King 6-0
Mark Webster - Alan Tabern 6-5
Brendan Dolan - Kirk Shepherd 6-1
Adrian Lewis - Steve Hine 6-4
Robert Thornton - Andree Welge 6-1

Negyeddöntők:
Mark Walsh - Steve Brown 6-4
Gary Anderson - James Wade 6-0
Brendan Dolan - Mark Webster 6-3
Adrian Lewis - Robert Thornton 6-5

Elődöntők:

Mark Walsh (92,96) - Gary Anderson (91,47) 6-3
Adrian Lewis (92,40) - Brendan Dolan (91,24) 6-4

Döntő:

Adrian Lewis (94,14) - Mark Walsh (85,56) 6-4

2010. március 6., szombat

PDC Players Championship, Gladbeck – 1. nap

A German Darts Classic Weekend első, szombati napján 177 induló osztozott a 16+1 (center pálya) játékálláson a kora délutáni kezdéskor.

Az ismertebbek közül először Wayne Mardle-t szólították a dobóvonalhoz már a kvalifikációs körben, és számára ez egyben a végállomást is jelentette egy 4-6-os vereségét követően Marko Balzer ellenében. Mardle-nél sikeresebben kezdett John Part, aki ugyanilyen arányban nyerte a kvalifikációs mérkőzését, mint ahogyan Mensur Suljovic is túljutott a nyitó fordulón.

Az első fordulóban aztán nagyon megizzasztották Adrian Lewist, aki a center pályán kezdett a dán Vladimir Andersen ellenében és mindketten 95 fölötti átlagnál jártak, amikor 4-5-öt követően Lewis először egy 128-as kiszállóval egyenlített, majd egy 15-nyilassal a győzelmet is megszerezte. Mellette a második helyen kiemelt Colin Osborne, valamint Paul Nicholson is döntő legre kényszerült.

A második fordulóban Adrian Lewis Anastasia Dobromyslova ellen mérkőzött, és ezt a férfi-nő párharcot az író sajátosan jelölte a táblán (lsd. a mellékelt fotón). Győzelmét követően Lewis pedig ekkor még elégedetten nyilatkozott a versenyről a helyi televízió stábjának a kiváló körülményekről és a növekvő nézőszámról.

A harmadik forduló aztán igazi csillaghullást hozott, a Premier League résztvevői kivétel nélkül (!) sorra az írótábla mellett találták magukat. Egymás után búcsúzott a versenytől Adrian Lewis, James Wade, Ronnie Baxter és Mervyn King, de gyorsan csatlakozott hozzájuk Mark Webster és John Part is. Utóbbi legalább elmondhatja magáról, hogy az idén először nyert két fordulót (a kvalifikációval együtt három mérkőzést) és ezzel együtt végre zsebre tehetett 300 angol fontot.

A negyedik forduló egyik kiemelkedő mérkőzésén a holland Vincent van der Voortnak majdnem összejött minden dartsos álma, ugyanis az első helyen kiemelt Mark Walsh elleni mérkőzése során egy 180-at és egy 177-et követően sikerült a hetedik és a nyolcadik tökéletes dobás is, ám a dupla 12-es kiszállót elrontotta. A mérkőzést azonban így is megnyerte és bejutott legjobb nyolc közé, majd Mark Dudbridge legyőzésével az elődöntőbe.


Az első elődöntőben is folytatta a holland szombati menetelését. Bár Kevin Painter már 3-1-re vezetett és volt egy lehetősége a döntő legben, hogy megállítsa hórihorgas ellenfelét (121-es kiszálló kísérleténél a bullt elhibázta a végén), de egy kényelmes 58-as kiszállóval van der Voort fejezte be a mérkőzést és jutott be elsőként a fináléba. (A két játékos kiváló formáját bizonyítja, hogy mindketten eljutottak hét tökéletes dobásig, melyből Painter végül egy 10-nyilasig vitte, de végül magasabb körátlaga ellenére is ő veszített.)
A második elődöntőben - a tavaly Bezzeg Nándort is búcsúztató - Jamie Caven 3-2-ig még vezetni tudott Wayne Jones ellen, utóbbi azonban onnantól az összes további leget megnyerve került a döntőbe.

A döntőben tehát a Bezzeg Nándor által szintén jól ismert – a világbajnokságon mérkőztek egymással – holland Vincent van der Voort és Wayne Jones mérkőzhettek. A bullra dobást utóbbi nyerte, így ő kezdhette a játékot, ami végül nem hozott kiemelkedőt, „csak” egy relatív sima holland győzelmet.
Ezzel Vincent van der Voort élete első PDC tornáját nyerte. Korábban három vesztes döntőt vívott eddigi hároméves PDC-pályafutása során.

A nap fotói itt tekithetők meg.

Az érdekesebb eredmények és a végjátékok eredményei (ezúttal némi átlagokkal, statisztikával is fűszerezve):

Players Championship, Gladbeck – 2010. március 6.




Kvalifikáció:
Marko Balzer – Wayne Mardle 6-4
Mensur Suljovic – Helmut Bergold 6-2
John Part – Steve Evans 6-4

1. forduló:

Carlos Rodriguez – Tony Eccles 6-5
Adrian Lewis – Vladimir Andersen 6-5
Chris Thompson – Mareno Michels 6-1
Anastasia Dobromyslova – Romano Ruggeri 6-1
Mensur Suljovic – Marko Puls 6-1
Colin Osborne – Olaf Tupuschis 6-5
Paul Nicholson – Antonio Alcinas 6-5
Jamie Caven – Hannes Schnier 6-1

2. forduló:

James Wade – Chris Thompson 6-2
Mark Dudbridge – Mensur Suljovic 6-3
Adrian Lewis – Anastasia Dobromyslova 6-1
Richie Burnett – Paul Nicholson 6-4
Gary Anderson – Par Riihonen 6-2
John Part - Jelle Klaasen 6-2

3. forduló:
Carlos Rodriguez – Ronnie Baxter 6-5
Mark Dudbridge – Adrian Lewis 6-1
Peter Hudson – James Wade 6-5
Kevin Painter – Mervyn King 6-5
Co Stompe – Robert Thornton 6-4
Darren Johnson – John Part 6-5
Colin Lloyd – Mark Webster 6-4
Matt Clark – Andy Hamilton 6-4

4. forduló (nyolcaddöntők):
Vincent van der Voort – Mark Walsh 6-4
Mark Dudbridge – Carlos Rodriguez 6-5
Co Stompe – Gary Anderson 6-2
Kevin Painter – Peter Hudson 6-5
Colin Osborne – Richie Burnett 6-5
Jamie Caven – Darren Johnson 6-2
Wayne Jones – Wes Newton 6-2
Colin Lloyd – Matt Clark 6-4

Negyeddöntők:
Vincent van der Voort - Mark Dudbridge 6–3
Kevin Painter – Co Stompe 6-2
Jamie Caven – Colin Osborne 6-4
Wayne Jones - Colin Lloyd 6-5

Elődöntők:

Vincent van der Voort (94,57) - Kevin Painter (96,09) 6-5
Wayne Jones (95,08) - Jamie Caven (88,88) 6–3

Döntő:

Vincent van der Voort (87,22) – Wayne Jones (87,17) 6-2
(A nyilak száma: V15-V19-J19-V17-J12-V14-V16-V17)

2010. március 5., péntek

PDC Players Championship, Gladbeck - előzetes

A hétvégén idén először kimozdul az Egyesült Királyságból a PDC mezőnye, ugyanis a németországi Gladbeckben kerül megrendezésre a Players Championship sorozat 5. és 6. állomása a German Darts Classic Weekend keretében.

A címvédő, Phil Taylor – aki tavaly mindkét napi versenyt megnyerte – az idén nem utazik a helyszínre, de ott lesz a Premier Liga résztvevői közül James Wade, Mervyn King, Adrian Lewis (aki tavaly mindkét napon döntőt játszott The Power ellenében) és Ronnie Baxter is, csakúgy mint a legutóbbi világbajnokságon harmadik Mark Webster.

Az idén sajnos nem szoríthatunk magyar játékosért a mezőnyben, pedig tavaly Bezzeg Nándor két fordulót sikerrel vett ezen a tornán és a harmadikban is mindössze 6-5-ös vereséget szenvedett a nagyokat is gyakran megtréfáló, világranglista jelenlegi 29. helyzettjétől, Jamie Caventől. A Jabba becenévre hallgató óriás, aki nem mellesleg a jobb szemére vak, azonban az idén is ott lesz a mezőnyben.
Nándi így emlékszik a történtekre: „Felejthetetlen élmény volt! Életemben először egy PDC Tour-on ahol szinte mindenki megjelent a világ legjobbjai közül. Szerencsés ágra kerültem, ha lehet ilyet mondani PDC versenyen a jelenlegi képességeimmel. 6-1 egy német ellen, majd 6-5 egy hollanddal szemben.Peter Manley a játéktéren Utána jött Jamie Caven. Aki kezd, nyeri a leget stílusban. 5-5, én kezdek, 15 dart után 32 pontra készülök egy rontott 121-es kísérlet után. Caven 86-ra: 18, 18, Bull! A nézők közt ott volt Peter Manley is, aki következő mérkőzését a győztessel játszotta a színpadon! Sajnos nem velem.”

A WDR német regionális tv-adó szombaton beszámol a verseny eseményeiről a „WDR sport aktuell” műsora keretében 17:20 és 17:50 között (Magyarországon pl. UPC-előfizetőknél elérhető a csatorna az 503-508-as adókon).

Wade nem adja fel

James Wade saját bevallása szerint keményen dolgozik rajta, hogy újra formába lendüljön. A Premier League címvédője számára az idei kezdés egy rémálommal ér fel, hiszen az első három mérkőzését mind elveszítette, mielőtt az Adrian Lewis elleni döntetlennel legalább az első pontját megszerezte.

Annak ellenére, hogy Lewis ellen repülőrajtot vett és két egymást követő 100 fölötti kiszállóval (148 és 104), majd egy 13-nyilassal 3-0-ra, később pedig 7-4-re is vezetett, nem volt elkeseredve a döntetlen miatt és bízik benne, hogy a hétvégi gladbecki verseny jó lehetőséget biztosít számára , hogy visszanyerje a formáját.

„Igyekszem a sok versenyzéssel újra megtalálni az igazi formámat. Hétvégente általában három-négy nagyszerű mérkőzést játszom, majd egy kiábrándítót. De a jobbak némelyikén 110-115 közti átlagot dobok. Nem tudom, hogy ez hamarosan összejön-e a kamerák előtt is, de legalább támaszt nyújt azokkal a vélekedésekkel szemben, hogy immár elfelejtettem dartsozni.” – vallja Wade.

„A kérdés csupán az, hogy mennyi időbe telik újra magamra találni, mert azzal azért még mindig tisztában vagyok, hogy egyike vagyok a legjobbaknak. Ha egyszer újra formába lendülök bárkit le fogok tudni győzni, ezt már bebizonyítottam korábban is. Ráadásul folyamatosan is ott tudok lenni az élmezőnyben.”

Az exeteri közönség már láthatott felvillanásokat a világ jelenlegi harmadik számú játékosától, de összességében ez még nem a régi Wade volt, aki ilyen előny birtokában korábban nyerésre vitt volna egy hasonló találkozót. „Ez még nem ugyanaz a játék volt, mint amire képes vagyok, de talán egy reménysugár, hogy ez valóban James Wade, aki ott áll.”
Taylor és Barneveld távollétében James Wade a legmagasabban jegyzett játékos a gladbecki mezőnyben a hétvégén, kérdés hogy ezúttal a világranglistán elfoglalt helyezés, avagy a közelmúltban mutatott halványabb forma érvényesül-e Németországban.

2010. március 3., szerda

Így indult...

Tegnap váltottunk levelet róla Bezzeg Nándival, hogy ugyan nem utazik a hétvégi PDC versenyre a németországi Gladbeckbe, de májusban megy Salzburgba. Ezen aztán egy kicsit elgondolkozva úgy döntöttem, nekem is ott a helyem. Na nem játékosként, de nézőként és akkor már egyben a DartsBlog tudósítójaként is. Végülis jó lenne látni a sportág krémjét, és erre ennél nincs közelebbi helyszín, mint Salzburg.

Szóval megnéztem az időpontot, május 15-16. Nem rossz, bár lehetne jobb is... Aztán egy kis keresgélés után azon kaptam magam, hogy már nem is lehet rá jegyet kapni, mint ahogy már az októberi német bajnokságra sem... A helyzet tehát nehezedett, de nem adom fel. Megpróbálkozom médiaként akkreditálni magam. Végülis úgyis jó lenne fotózni is és a DartsBlogot is tudósítom, tehát egyértelmű, hogy médiaakkreditációt kérek.

Ja, és azt is kitaláltam, hogy elindítom ezt a blogot, ezen keresztül próbálok majd online is beszámolni a helyszínről, ha összejön. Úgy vélem, ez kezelhetőbb lesz több szempontból is, mint a DarsBlogon ezt megtenni, de természetesen oda is jut majd összefoglaló és képek a tervek szerint.